Předškoláci

Vzhledem k povinné školní docházce jsou na těchto webových stránkách zvěřejněny úkoly a inspirace k jednovlivým tématům školního vzdělávacího plánu. Týká se pouze dětí předškolního věku. Zpracované témata zasílejte na maily tříd, které naleznete buďto v kontaktech nebo v sekci tříd.

Materiály pro děti si můžete vyzvedávat ve školce. 🙂 

Když jaro zaťuká

„O jarním sluníčku“

 

Vykouklo sluníčko za bílým obláčkem, který plul po modré obloze. Sluníčko se protáhlo, zamrkalo a usmálo se na svět. Letos nastal jarní čas nějak brzy, ale kytičky už vykukují z hlíny, ptáčci začínají zpívat, tak se sluníčko dalo do práce. Rozzářilo se na celou oblohu, zahnalo obláčky a začalo pomalu prohřívat zem. A jaro může začít.
Další den však bylo pošmourné ráno plné mraků a sluníčku dalo moc práce najít aspoň skulinku a nakouknout na svět. Mraky měly však převahu, a tak sluníčko raději nabíralo síly, aby mraky přemohlo další den.
A skutečně, další ráno se sluníčko plnou silou nadechlo, mraky se polekaly a na mnoha místech se potrhaly. Tak sluníčko s úsměvem posvítilo na nový den. Všimlo si, že ptáčků i kytiček zase trochu přibylo, objevilo se i několik berušek, které také zvědavě nahlédly, jestli už je dost teplo, aby se mohly proletět. A tak jaro pokračovalo.
Brzy se všechno začalo zelenat, bzučely včelky a bylo stále tepleji. Sluníčko z jasné oblohy sledovalo, jak se mu práce daří a spokojeně se usmívalo, protože jaro je tu.

 

Jaro začíná

Podívej se támhle v trávě,                 (dřep, rozhlížet se)

kytička vyrostla právě,                      (ze dřepu pomalu do stoje)

čechrá si zelenou sukýnku,                (stoj snožmo, ruce v bok, kroutíme zadečkem)

protahuje si barevnou hlavinku.        (stoj snožmo, opatrně naklánět hlavu)

Sluníčku lístky natahuje,                   (stoj roznožmo, ruce natahovat nad hlavu)

ještě se ospale protahuje.                   (stoj roznožmo, ruce nad hlavou, úklony do stran)

Na louce není jediná,                         (stoj snožmo, ruce a hlava „ne, ne“)

protože jaro už začíná.                       (stoj snožmo, ruce dělají velké kruhy před tělem)

 

 

Zimní sporty