Předškoláci

Vzhledem k povinné školní docházce jsou na těchto webových stránkách zvěřejněny úkoly a inspirace k jednovlivým tématům školního vzdělávacího plánu. Týká se pouze dětí předškolního věku. Zpracované témata zasílejte na maily tříd, které naleznete buďto v kontaktech nebo v sekci tříd.

Materiály pro děti si můžete vyzvedávat ve školce. 🙂

Když jaro zaťuká

„O jarním sluníčku“

Vykouklo sluníčko za bílým obláčkem, který plul po modré obloze. Sluníčko se protáhlo, zamrkalo a usmálo se na svět. Letos nastal jarní čas nějak brzy, ale kytičky už vykukují z hlíny, ptáčci začínají zpívat, tak se sluníčko dalo do práce. Rozzářilo se na celou oblohu, zahnalo obláčky a začalo pomalu prohřívat zem. A jaro může začít.
Další den však bylo pošmourné ráno plné mraků a sluníčku dalo moc práce najít aspoň skulinku a nakouknout na svět. Mraky měly však převahu, a tak sluníčko raději nabíralo síly, aby mraky přemohlo další den.
A skutečně, další ráno se sluníčko plnou silou nadechlo, mraky se polekaly a na mnoha místech se potrhaly. Tak sluníčko s úsměvem posvítilo na nový den. Všimlo si, že ptáčků i kytiček zase trochu přibylo, objevilo se i několik berušek, které také zvědavě nahlédly, jestli už je dost teplo, aby se mohly proletět. A tak jaro pokračovalo.
Brzy se všechno začalo zelenat, bzučely včelky a bylo stále tepleji. Sluníčko z jasné oblohy sledovalo, jak se mu práce daří a spokojeně se usmívalo, protože jaro je tu.

Jaro začíná

Podívej se támhle v trávě,                 (dřep, rozhlížet se)

kytička vyrostla právě,                      (ze dřepu pomalu do stoje)

čechrá si zelenou sukýnku,                (stoj snožmo, ruce v bok, kroutíme zadečkem)