O nás

Mateřská škola BOLOŇSKÁ

Naše mateřská škola  se nachází v Praze 10-Horních Měcholupech v ulici Boloňská, blízko ZŠ Křimická. Mateřská škola je čtyřtřídní s věkově smíšenými třídami.

Součástí školy je také školní jídelna. Vnitřní prostory jsou barevné, prostorné, přizpůsobené činnostem dětí. Pro pobyt dětí venku využíváme velkou zahradu s bohatou zelení.

Přidej se k nám

„Naší vizí je spokojené dítě, které si osvojilo základní hodnoty, na nichž je založena naše společnost a získalo získání osobní samostatnost a schopnost projevovat se jako samostatná osobnost působící na své okolí.“.

Upřednostňujeme každodenní dostatek přirozených pohybových činností ve třídě i na školní zahradě, spontánní hru dětí, hry a činnosti podporující tvořivost, představivost a fantazii, tvořivou atmosféru, manipulaci s didaktickým a výtvarným materiálem před jednostranně zaměřenými hračkami.

Všichni zaměstnanci školy respektují individuální potřeby dětí, reagují na ně a napomáhají je uspokojovat, aby se děti i dospělí v naší mateřské škole cítili dobře a bezpečně.

Dětem je zajištěn pravidelný denní rytmus a řád, který je dostatečně flexibilní, čímž umožňuje organizaci činností během dne přizpůsobit potřebám dětí a aktuální situaci.

Děti se samy se svými výtvory podílejí na výzdobě prostorů jednotlivých oddělení.

Pravidelně jsou vystavovány práce všech dětí tak, aby je mohly děti mít vždy k dispozici, a také jsou přístupny pro ukázku rodičům.

materska skolka bolonska 10
materska skolka bolonska 02
materska skolka bolonska 09
materska skolka bolonska 08

Maximální přípustný limit dětí ve školce je 112

V každé třídě je maximální počet dětí 28.

Tomu také odpovídá možnost individuálního přístupu a možnost řešení různých úskalí.

Ve školce jsou čtyři třídy s heterogenním složením dětí.

Pracuje zde devět pedagogů a dvě asistentky.

Součástí školy je i školní kuchyně

Provoz mateřské školy je od 6.30 do 17.00 hodin

Třídy

Třídy jsou označeny barevně – jako kostky Lega, se kterým si děti velmi rády hrají – červená, modrá, žlutá a zelená.

Celková barevnost tříd a příjemný esteticky působící vnitřní prostor je kladně hodnocen jak rodiči dětí, tak i veřejností. Každá místnost má specifickou barvu, která má probouzet u dětí tvořivost, chuť k jídlu apod.

 

Maximalní počet dětí

%

Zaručená zábava

členný kvalifikovaný personál

Virtuální prohlídka

Zeptejte se

6 + 12 =

Přidejte své dítě do skvělého kolektivu

Připojit